امروز يك شنبه  28 مهر 1398

جشنواره چهاردهم رادیو به صورت کامل پوشش داده میشود

رئیس کمیته فنی جشنواره با بیان اهمیت استقرار تیمهای فنی در ساختمان شهدای رادیو و مرکز همایش های صداوسیما، از آمادگی بخشهای مختلف فنی در روزهای برپایی جشنواره چهاردهم خبر داد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا، حمیدرضا غیاثوند با اشاره به تقسیم وظایف میان بخش های اجرایی فنی، فناوری اطلاعات،ارتباطات و برنامه های زنده و بخش پشتیبانی گفت: در بخش ارتباطات زیرساخت های لازم برای ارتباط صدا و تصویر و تولید برنامه های زنده تلویزیونی و رادیویی مهیا شده است.

 وی با بیان ضرورت تجهیز فضا برای داوری آثار رادیویی در ساختمان شهدا افزود: از دی ماه سال گذشته، فضایی را برای جلسات داوری در بخشی از ساختمان شهدای رادیو در نظر گرفتیم تا علاوه بر وجود امکانات فنی کامل برای بازشنوایی آثار، امنیت آن نیز حفظ شود.

تجهیز استودیوهای شماره یک و هشت برای برپایی مراسم افتتاحیه از دیگر اقدامات کمیته فنی در این مدت بود.  به گفته مهندس غیاثوند، باتوجه به برگزاری مراسم افتتاحیه در استودیو شماره یک، با همراهی معاونت توسعه و فناوری رسانه، همه تأسیسات و تجهیزات مربوط به نور، صداو تصویر، بازبینی و به روز شده است.

 رئیس کمیته فنی ادامه داد: با پیش بینی استقبال از جشنواره چهاردهم رادیو، استودیو شماره هشت را نیز با تمام امکانات فنی صدا و تصویر مجهز کرده ایم تا در صورت لزوم، مدعوین مراسم افتتاحیه را از طریق ویدئوکنفرانس در این استودیو دنبال کنند.

مهندس غیاثوند با اشاره به اهمیت برپایی مراسم افتتاحیه در استودیو شماره یک گفت: این استودیو، بزرگ ترین استودیو ساختمان شهداست که با مجهز شدن به یک ویدئووال 165 اینچی فضای مناسبی برای برپایی هر چه بهتر مراسم افتتاحیه فراهم شده است.

 وی تجهیز و آماد ه سازی مرکز همایشهای صداوسیما برای اجرای پنلها، کارگا ههای آموزشی و مراسم اختتامیه را بخش مهم وظایف این کمیته ذکر کرد و گفت: با همراهی معاونت توسعه و فناوری رسانه، امکانات مورد نیاز در مرکز همایش ها استقرار پیدا کرده وفضایی برای استقرار رپرتاژها در این مرکز در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیته فنی چهاردهمین جشنواره رادیو با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و فراهم بودن زیرساخت های لازم برای بخش های خبری تأکید کرد: با توجه به اهمیت حضور گزارشگران و خبرنگاران برای پوشش خبری جشنواره، فضایی برای استقرار خبرنگاران و جانمایی برنامه سازان شبکه های رادیویی با امکان دسترسی به اینترنت و سایر تجهیزات مورد نیاز فراهم شده است.

مهندس غیاثوند در پایان گفت:  تأکید ما بر برپایی مناسب مراسم افتتاحیه و اختتامیه است که به صورت زنده از شبکه های رادیویی و تلویزیونی پخش خواهد شد و با همکاران فنی تلاش میکنیم با بهترین شکل این مراسم را پوشش دهیم.

 

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان